Tablice i plansze reklamowe

tablice i plansze reklamowe

Tablice i plansze reklamowe

mogą zostać wykonane w ogromnej ilości form i rozmiarów. Zaopatrzone w aluminiową konstrukcję wsporczą lub bez - w zależności od wymagań.
Przeznaczone do montażu bezpośrednio na ścianie, dachu, lub konstrukcjach wkopanych w ziemię (formy pylonów).
W przypadku potrzeby doświetlenia tablicy, można stosować naświetlacze zamontowane na wysięgnikach.

Zastosowanie

tej formy przekazu w reklamie, identyfikacji oraz informacji jest spotykane prawdopodobnie najczęściej. Powodem tego jest wielość zarówno form tablic i tabliczek (plansz) a także bardzo szeroki zakres ich zastosowań. Począwszy od "wizytówki" firmy przed wejściem do budynku a skończywszy na wielkoformatowych tablicach wolnostojących na własnych fundamentach.

Materiały

standardowo używane przy produkcji tablic to blacha (powlekany ocynk lub rzadziej aluminium), płyty dibond, PCV a także plexi. Oczywiście gdy projekt lub warunki montażu tego wymagają, stosowane są konstrukcje wsporcze na bazie spawanych profili aluminiowych.

Montaż

tablic jest oczywiście zależny od wielu czynników. Małe i średnie tabliczki montuje się zazwyczaj na kołki rozporowe przy użyciu dystansów ozdobnych lub przy użyciu ozdobnych zaślepek na wkręty montażowe. W przypadku dużych tablic zaopatrzonych w konstrukcje nośne, najczęściej najpierw zostaje zamontowana konstrukcja do np. dachu, ściany a potem sama tablica. Do plansz wolnostojących oczywiście w pierwszym rzędzie wykonuje się fundament i gdy wymiary takiej planszy nie są za duże najczęściej montaż przechodzi jednoetapowo. Przy większych tablicach potrzebny jest czas na związanie fundamentu a więc montaż przechodzi z konieczności dwuetapowo.