Banery i siatki reklamowe

banery i siatki reklamowe

Banery reklamowe

to zdecydowanie najtańsza z form reklamowo - informacyjnych w przeliczeniu za m2 powierzchni. Bardzo często stosowana do realizacji krótkoterminowych lub okresowych.
Grafika na banerach czy siatkach najczęściej wykonywana jest jako bezpośredni wydruk cyfrowy farbami solventowymi lub UV. Możliwe jest także wykonanie grafiki z folii banerowej - samoprzylepnej, ciętej ploterowo.

Zastosowanie

banerów najczęściej przejawia się w formach średnio i wielkoformatowych. Montowane na całych powierzchniach elewacji, zasłaniające czasem braki estetyczne ściany. Małe formaty służą w zasadzie do informacji okresowych np. o promocjach czy innych zdarzeniach biznesowych, rzadziej używane do identyfikacji firm jako np. szyld.

Siatka mesh

jest typem banera o strukturze perforowanej. Dzięki tej właściwości, baner uzyskuje transparentność czyli przepuszcza znacznie więcej światła a także stawia mniejszy opór wietrzny, co w niektórych zastosowaniach ma niebagatelne znaczenie. Właśnie dzięki tym zaletom, możliwe jest zamontowanie siatki na całej elewacji budynku razem z zasłonięciem otworów okiennych lub przykładowo, przysłonięcie nieestetycznych rusztowań budowlanych, jednocześnie nie odbierając dopływu światła i powietrza. Oczywiście w tym drugim przypadku oprócz funkcji estetycznej, siatka pełni także rolę informacyjno - reklamową, reklamując np. wykonawcę danej budowy.

Oświetlenie

banerów, jeśli jest potrzeba, realizuje się najczęściej w postacji naświetlaczy ledowych lub halogenowych zamontowanych na wysięgnikach.