Grafika na pojazdach (oklejanie samochodów)

grafika na pojazdach, oklejanie samochodów

Reklama na samochodzie

jest efektowną i skuteczną metodą identyfikacji Waszej firmy.
Do oklejenia pojazdu stosuje się folie samoprzylepne cięte ploterowo (do prostych grafik) oraz folie z wydrukiem cyfrowym w przypadku bardziej atrakcyjnych i skomplikowanych graficznie projektów.

Materiały

używane przy oklejaniu pojazdów to w głównej mierze folia samoprzylepna wysokiej jakości (długi okres gwarancyjny) lub specjalne folie wylewane, dające lepsze rezultaty przy stosowaniu na przetłoczenia i różnego rodzaju wypukłości, tym samym umożliwiające także oklejenie całości karoserii (zmiana koloru lub zabezpieczenie oryginalnego lakieru).
Odrębnym typem folii są folie karbonowe. Niebanalna struktura ich powierzchni sprawia, że idealnie nadają się do tuningu optycznego samochodów. W takich rozwiązaniach oklejane są najczęściej pojedyńcze, całe elementy karoserii np. maska, dach, lusterka, czy spojlery.
Do zaklejania szyb stosowane są folie typu OWV (one way vision), które także mogą być pokryte drukiem cyfrowym. Folie tego typu często używa się do maskowania wnętrza samochodu (tylne lub boczne szyby) przed wzrokiem ewentualnego przechodnia, jednocześnie umożliwiają normalną widoczność od wewnątrz.

Formy graficzne

proste, wycinane są ploterowo a bardziej skomplikowane grafiki realizowane są poprzez druk cyfrowy na folii samoprzylepnej, zabezpieczony laminatem.
W przypadkach małogabarytowych oznakowań, które okresowo potrzebują wymiany lub łatwego demontażu, stosujemy folie magnetyczne z powodzeniem spełniające powyższe warunki.

Realizacja

oklejenia pojazdu zaczyna się najczęściej od koncepcji, poprzez projekt a kończy na samym klejeniu. Przed wykonaniem projektu wykonywane są pomiary pojazdu, jeśli oczywiście brakuje danego modelu w naszej bazie.
Projekt graficzny jest realizowany na podstawie sugestii klienta bądź całościowo przez nas. Staramy się zawsze podchodzić do danego projektu indywidualnie i stosować oryginalne i niepowtarzalne rozwiązania, aby pasowały do danego pojazdu jak i do treści przekazywanej.
Oklejamy oczywiście wszystkie modele pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych a także autobusy i inne pojazdy nietypowe.
Czas oklejenia jest ściśle zależny od wielkości powierzchni oklejanej a także w głównej mierze od ilości przetłoczeń karoserii i może oscylować od 1h w przypadku prostych oznakowań do dwóch dni przy bardziej skomplikowanych kształtach.